Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského  [01x21] Znovuzrodený (Born Again)

[01x21] Znovuzrodený (Born Again)

X Files – epizóda 01×21

Mulder a Scullyová yšetrujú podivné vraždy vedúce k osemročnému dievčaťu Michelle Bishopovej, ktorá by mohla byť prevtelenou osobnosťou zavraždeného policajta Charlieho Morrisa.

Zápletka je založená na zvláštnej paranormálnej schopnosti Michelle/Morrisa, psychokinéze, ktorá sa definuje jako pohybovanie hmotnými predmetmi pomocou mentálneho vplyvu bez fyzického kontaktu. Spravodajské služby Východu a Západu štedro dotovali výskum v oblasti vojenského využitia psychokinézy. Článok uverejnený v roku 1980 v časopise Military Review hovoril o tom, že Pentagon a CIA vzali možnosť zapojiť psychotroniku do vojenstva vážne. Dôvod je prostý: psychokinéza dáva možnosť spáchať vraždu aj na diaľku. Uveďme jeden z charakteris­tických príkladov.

U parížskeho kriminálneho komisára Morisota sa 7.júla 1987 prihlásil vyhľadávaný senzibil a podnikateľ, 32-ročný Auguste Herbin, ktorý sa priznal k vražde svojho niekdajšieho priateľa a obchodného spoločníka André Bazaina. Ten bol iba pred niekoľkými dňami zavraždený za záhadných okolností pri rybačke na malom ostrovčeku blízko Marsko-Rýnskeho prielivu.

Čln obete bol priviazaný na brehu, na ostrove boli iba odtlačky nebožtíkových nôh a Bazain samotný bol zahrdúsený nejakým nepochopiteľným spôsobom, keďže páchateľ nezanechal na krku obete žiadne pomliaždeniny mäkkých tkanív. Dobrovoľné priznanie Auguste Herbina vysvetľovalo i ten najmenší detail Bazainovej smrti. Sudca však rozhodol, aby ho prepustili z vyšetrovacej väzby. Podľa mienky komisára sice Herbin s najväčšou pravdepodobnosťou spáchal zmienený zločin, ale spôsob akým to urobil, žiadny kriminalista nedokázal akceptovať. Herbin mal dokonalé alibi, asi pol tucta svedkov, takže v čase vraždy bol dokázateľne na veľkú vzdialenosť od miesta násilného činu. Podľa francúzskeho práva bol teda úplne nevinný.

Ako mal teda Auguste Herbin svoj zločin spáchať? Podľa vlastnej výpovede, citovanej Alanom Carterom sa napojil na biopole svojho bývalého obchodného spoločníka, ktorý sa ho už predtým pokúsil niekoľkokrát zavraždiť prostredníctvom najatých vrahov.

„Vnímal som svojimi rukami energetický obal Bazainovho tela … Akoby som sa premenil v púhu energiu, pre ktorú bolo úplne nepatričné akékoľvek logické, súcitné alebo mravné uvažovanie. Nedokázal som sa udržať, musel som to urobiť a v tú chvíľu som svojimi energetickými prstami stisol na nevídanú diaľku Bazainove krčné tepny a držal som ich tak dlho, až zloduchovo srdce konečne dotĺklo …“

Zločiny spáchané za pomoci psychokinézy teda nie sú len možné, ale boli už v kriminalistickej praxi v minulosti dokumentované.

 

Obsah a podrobnejšie informácie o epizóde [01×21] nájdete na:

banner_scifisk
aktualizácia: 06.02.2015 | počet zobrazení: 1601

počet prístupov od 10.02.2007: 726184
počet prístupov dnes: 97