Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského  [01x23] Erlenmeyerova banka (The Erlenmeyer Flask)

[01x23] Erlenmeyerova banka (The Erlenmeyer Flask)

X Files – epizóda 01×23

Podľa posledného tipu tajomného Muža z Pentagonu, Mulder a Scullyová zistia, že vláda testovala mimozemskú DNA na nevyliečiteľne chorých dobrovoľníkoch. Päť ľudí v akváriách so živným roztokom, infikovaní cudzou genetickou informáciou a neskôr zlikvidovaní pri „čiernej operácii“ tajných bezpečnostných zložiek, predstavujú z etického hľadiska veľmi žalostnú bilanciu.

Doktorka Ann Carpenterová z Oddelenia mikrobiológie Georgetownskej univerzity ešte predtým ako „nešťastnou náhodou“ zahynie i so svojou rodinou pri autonehode, potvrdí Scullyovej, že vo vzorkách projektu, na ktorom pracoval Dr. Berube sa nachádza zvláštna, modifikované DNA. Ako vieme, deoxyribonukleová kyselina je mimoriadne zložitou molekulou, ktorá je hmotnou nositeľkou dedičnosti. Genetický kód identifikovaný vedcami v roku 1966 je pre všetky živé organizmy na Zemi jednotný, čo znamená, že sa všetok pozemský život rozšíril z jedného miesta. Pokiaľ je to – ako zistia obaja agenti – inak, máme dôvod tvrdiť, že sme sa zoznámili s niečím, čo nepocháza z nášho sveta.

Hybridizácia človeka s mimozemšťanom, ktorá sa objavuje v tejto časti nie je jav v súvislosti s fenoménom UFO neznámy. Jako preukázali výskumy amerického bádateľa Budda Hopkinsa, ktorý sa špecializuje na problematiku únosov mimozemšťanmi, je daná osoba /muž, častejšie však žena/ po prvýkrát unesená už v treťom roku svojho života. „Cudzinci“ na jej tele urobia miniatúrny reza na odber vzoriek tkaniva. Podrobia ju experimentom medicínskeho charakteru, zameraným na reprodukčný a nervový systém. Počas ďalších rokov títo jedinci prežívajú ďalšiu sériu únosov, hlavne v období dospievania. Vo veku od 16 do 21 rokov sú ženy spravidla umelo inseminované, opätovne unesené a do tretieho mesiaca tehotenstva dôjde k odobratiu plodu. Tento fenomén sa opakoval v prípadoch unesených žien s takou početnosťou, že viedol viacerých bádateľov k zavedeniu termínu missing-embryo-syndrom /príznak chýbajúceho embrya/. Profesor David Jacbs v tejto súvislosti uvádza: „Problém neplánovaného alebo nevysvetliteľného tehotenstva je jedným z najčastejších následných javov únosového zážitku. Žena sa obvykle cíti ako tehotná a má všetky vonkajšie príznaky gravidity … Charakteristické je, že koncom tretieho mesiaca nečakane objaví, že už nie je tehotná. pritom nezažila nútený alebo mimovoľný potrat, ani výnimočne silné krvácanie. Plod jednoducho a dobre zmizol bez toho, aby existovali príznaky rezorbcie, pri ktorej je možné, aby sa života neschopný plod v matkinom tele prípadne rozpustil.“

Výsledky Hopkinsovho výskumu poukazujú na fakt, že časť týchto žien opätovne unášali s cieľom získať vajíčka alebo oocyty, ktoré neskôr pravdepodobne umelo oplodnili a prechovávali za podmienok, o ktorých sa môžeme len dohadovať. Prečo sa u niektorých žien realizujú dve reprodukčné techniky, nie je doteraz známe. Niektoré z unesených žien v regresívnej hypnóze tvrdili, že im mimozemšťania ukázali hybridné dieťa, „vychované“ v ich prostredí a že toto dieťa bolo nadpriemerne inteligentné. Na otázku prečo, môže dať odpoveď prípad istej mladej ženy, ktorá bola v apríli 1980 unesená vo fínskom Pudasjävari. „Cudzinci“, ktorí ju na palube UFO bádali, jej otvorene povedali, že potrebujú jej pomoc, pretože nemôžu splodiť vlastné deti.

aktualizácia: 06.02.2015 | počet zobrazení: 1573

počet prístupov od 10.02.2007: 709162
počet prístupov dnes: 16