Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského  [02x06] Výstup (Ascension)

[02x06] Výstup (Ascension)

X Files – epizóda 02×06

Mulder prenasleduje Duane Barryho, ktorý unesie Scullyovú, aby ju priviedol k stretnutiu s mimozemšťanmi. Táto časť, podobne ako viacero predchádzajúcich, je opäť inšpirovaná únosmi ľudí mimozemšťanmi. Tie sú raz považované za jednu z najväčších záhad našej doby, inokedy za akúsi tajomnú psychózu, alebo za kontakt s mimozemskou formou života. Čo je však typické – nikto nevie, ktorý názor je ten správny.

O tomto pozoruhodnom fenoméne podávajú správy ľudia rozličných kultúr a životných štýlov. Zatiaľ čo časť berie svoje zážitky veľmi rezervovane, mnohí z unesených trvajú na výpovedi, podľa ktorej boli použití ako pokusné králiky pre experimenty bytostí z iných svetov, i keď je táto predstava pre niektorých ešte aj dnes neuveriteľná.Deje sa tak i napriek tomu, že skutočný počet únosov sa dotýka značného počtu obyvateľov Zeme. V roku 1992 urobila renomovaná organizácia v USA veľkoryso koncipovaný prieskum, podľa ktorého sa obeťami únosov „cudzincami“ stali až 4 milióny Američanov, čo zodpovedá necelému miliónu unesených v Británii a asi dvom percentám svetovej populácie.

Mulder sa pri výstupe lanovkou stretáva s neoznačenou helikoptérou. Podobné vrtuľníky bez farby a akéhokoľvek označenia sa začali objavovať už od roku 1975 obzvlášť v južných oblastiach USA, kde prevádzali akési nezákonné aktivity. Medzi augustom 1975 a májom 1976 bolo napríklad len z územia amerického štátu Montana hlásených 130 prípadov. Vojenské úrady tvrdia, že nie sú o záhadných helikoptérach informované a na tieto stroje sa /vraj/ nikdy nestrieľalo. To už samo osebe dokumentuje spojenie s tajnými službami.

Svedkovia pozorovaliako tieto čierne stroje rozstrekujú vo forme aerosolu akúsi chemikáliu, ktorá v niektorých prípadoch ničila rastlinstvo dokonca zabíjala i dobytok pasúci sa pod šírym nebom. Vrtuľníky prenasledovali automobilistov na osamelých cestách a ich posádky na nich mierili akýmisi prístrojmi. Často sa helikoptéry objavovali v oblastiach s výskytom UFO „klasického typu“ a záhadným mrzačením dobytka /mutilácia/, ktorému boli vybraté niektoré orgány, alebo genitálie čistými chirurgickými rezmi. Stopy po svorkách na mŕtvych telách môžu dokazovať, že niektoré zo zvierat boli najskôr zdvihnuté do vzduchu, usmrtené, vypitvané a telo zhodené z výšky opäť na zem.

Svedkovia, ktorí sa ocitli v blízkosti čiernych helikoptér boli prenasledovaní ozbrojenými mužmi v neznámych uniformách, ktorí im zabavovali kamery, fotoaparáty, vyhánali ich z priestoru a hrozili smrťou, ak budú niekomu o tom hovoriť.Tak napríklad jednéhorána 1976 pristála jedna z čiernych helikoptér na pláži. Svedok sa dostal asi pol stovky metrov k skupine mužov v čiernych odevoch ozbrojených zbraňami M-16, ktorí čosi prevádzali na pláži. Krátko nato dorazilo policajné auto zo Suffolk City a dôstojník, ktorý z neho vystúpil začal smerom ku skupine mužov volať. Ako na odpoveď namierili muži na neho zbrane, takže sa vzdialil do auta a rádiom nahlásil, čo sa mu stalo. Z centrály mu odporučili, aby odtiaľ čo najrýchlejšie zmizol. Krátko nato muži nasadli opäť do helikoptéry a tá rýchle odletela.

Helikoptéry sa objavujú najmä v noci a možno i preto sú natreté tmavou farbou. Existuje niekoľko vysvetlení, ktoré sa však pri súčasnom stave poznatkov nedajú dokázať. Jedna z hypotéz hovorí, že vrtuľníky patria akejsi tajnej paralelnej vláde, ktorá s prišelcami z vesmíru uzavrela dohodu o dodávkach biologického materiálu pre ich výskumy.

aktualizácia: 06.02.2015 | počet zobrazení: 1610

počet prístupov od 10.02.2007: 726194
počet prístupov dnes: 107