Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského  [02x17] Koniec hry (End Game)

[02x17] Koniec hry (End Game)

X Files – epizóda 02×17

V tejto časti Mulder prenasledje mimozemského lovca, ktorý uniesol Scullyovú. Postupne sa dozvedá pravdu o svojej sestre, ktorá nie je tou, za ktorú ju predtým pokladal. „Konečná hra“ dokončuje zápletku rozohranú v predchádzajúcom dieli „Kolónia“. Tá sa zakladá na tom, že sa mimozemskí návštevníci snažia prostredníctvom hybridizačného programu infiltrovať medzi ľudí, vytvoriť akúsi „piatu kolónu“ a neskôr sa zmocniť vlády nad našou planétou.

„Sme ovplyvňovaní spojenou ľudskou a mimozemskou mocenskou štruktúrou, ktorá si stanovila za cieľ zotročiť ľudskú rasu“, napísal vo svojej knihe „Mimozemšťania v pozadí vlády USA“ americký senátor Milton W. Cooper a varovne dodáva: „Musíme teda urobiť všetko preto, aby sme tomu zabránili.“ Mulderovo odhalenie o existencii tajného genetického programu riadeného mimozemšťanmi v skutočnosti nie je vôbec ojedinelé. Podľa niektorých správ došlo už v roku 1954 k neverejnému kontaktu s mimozemšťanmi na vojenských základniach Holloman a Edward v USA, kde s nimi údajne podpísal protokol prezident Eisenhower. /Obe pristátia a schôdzky boli nafilmované a filmy dodnes existujú/. V dohode sa hovorilo o tom, že Američania utaja prítomnosť votrelcov na Zemi a oni im za to odovzdajú niektoré technológie, ktoré zvýšia prestíž USA v oblasti priemyslu a obrany. Podľa zmluvy bol mimozemšťanom údajne umožnený odvoz určitého počtu ľudí k biologickýmex­perimentom pod podmienkou, že neutrpia žiadnu škodu, budú vrátení na svoje pôvodné miesto a na nič si nespomenú. Rovnako bolo dohodnuté, že budú vybudované dve podzemné základne pre cudzincov z vesmíru a dve základne pre spoločné využívanie pre výmenu technológií.

Hoci sa začalo ihneď s budovaním podzemných komplexov v Utahu, Colorade, Novom Mexiku, Arizone a Nevade, už v roku 1955 bolo jasné, že mimozemšťania Eisenhowera podviedli. Na mnohých miestách USA sa totiž začali objavovať zohavené telá ľudí a zvierat, čím cudzinci drasticky prekročili vymedzené konvencie. Po niekoľkých dramatických vzdušných súbojoch s leteckými silami USA v období krízy vzájomných vzťahov bolo zrejmé, že pozemská výzbroj proti prišelcom nestačí. Od tej doby sa všeličo zmenilo, hoci zvláštna skupina predkladá každému novému prezidentovi po prevzatí úradu obraz o mimozemskej kultúre, ktorá si plánuje zriadiť svoju vlasť na našej planéte.

Ako dokazujú výskumy Budda Hopkinsa, cudzinci už niekoľko rokov prostredníctvom únosov ľudí na palubu UFO vykonávajú genetický program, ktorého cieľom ostáva vytvorenie hybrida človeka a mimozemšťana. Pokiaľ je to naozaj tak, znamená to, že sú medzi nami už dospelé bytosti, ktoré prišelci vychovali už od detstva. Hoci fyzicky môžu vyzerať ako „naozajstní“ pozemšťania, ich psychika a systém morálky nám budú úplne cudzie. Hybridi perfektne pripravení na život v našej spoločnosti mohli v stovkách a tisícoch infiltrovať vedu,priemysel, ekonomiku, administratívu, kultúru, armádu a podobne, kde zastávajú kľúčové pozície. Títo „ľudia“ by sa mohli spájať s inými a vytvárať čosi na spôsob „buniek odboja“, ktorý slúži k sprisahaniu proti vládam a uchopeniu moci.

K tomuto cieľu sa môžu priblížiť niekoľkými možnosťami. Asi posledným riešením by bolo prevzatie moci silou. Treba však počítať s tým, že takáto agresia by zjednotila pozemšťanov k obrane za použitia všetkých dostupných prostriedkov. Preto prišelci pristúpili k metóde nenásilného prevratu za pomoci manipulácie a propagandy, ktorou sa nám snažia vštepiť prijatie faktu ich prítomnosti rôznymi kamuflovanými metódami. Toto riešenie je pre nich oveľa elegantnejšie ako eliminácia piatich miliárd „nepriateľov“.

Najúčinnejším spôsobom k dosiahnutiu kontroly nad ľudskou rasou je však zapojenie do spolupráce a príslušné kultúrne „spracovanie“ mimozemšťanmi. A tu sa začína sprisahanie, ktorého temná hĺbka i rozsah by zjavne šokovali i na všetko pripraveného Muldera.

aktualizácia: 07.02.2017 | počet zobrazení: 1573

počet prístupov od 10.02.2007: 709158
počet prístupov dnes: 12