Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského  [03x01] Požehnaná cesta (The Blessing Way)

[03x01] Požehnaná cesta (The Blessing Way)

X Files – epizóda 03×01

V prvej epizóde tretieho cyklu hľadá „Muž s cigaretou“ tajné vládne dokumenty dokazujúce existenciu mimozemšťanov, ktoré sa v predchádzajúcom dieli dostali do rúk Muldera a Scullyovej. Životy oboch agentov sú naďalej v smrteľnom nebezpečenstve vďaka intrigám v zákulisí tajných služieb.

Pokúsme sa zodpovedať na otázku, či by sa informácie o UFO naozaj udržali tak dlho v tajnosti, tak ako to bolo naznačené v seriáli za predpokladu, že o nich vedeli všetci po sebe zvolení prezidenti USA a ich poradcovia pre otázky bezpečnosti? Keďže sa od čias legendárnej katastrofy UFO v Roswelli vymenilo celkovo 9 prezidentov a 9 generácií ich úradníkov, pričom sa ani jeden z nich oficiálne nevyjadroval na tému mimozemšťanov, môže tento neobvyklý stav znamenať dve možnosti. Alebo sú pre utajovanie natoľko závažné dôvody, že všetci zasvätení akceptovali tieto opatrenia bez výnimky, alebo – čo je oveľa hrozivejšia predstava – politiku utajovania prevádza akási nezávislá skupina pracujúca bez kontroly štátu.Pokiaľ je pravdivá práve tá druhá možnosť, dovolíme si motívy tejto skupiny smelo označiť za podozrivé. Pokiaľ nie je totiž začlenená do systému ústavných inštitúcií, znamená to, že svoju činnosť prevádza mimo štátneho rozpočtu /a teda nelegálne/, aby získala potrebné prostriedky pre financovanie aktivít, týkajúcich sa UFO.

Počas vyšetrovania aféry Irán – Contras bolo dokázané, že mnohé tajné operácie o ktorých verejnosť nevedela, boli financované z nelegálneho predaja zbraní alebo obchodom z narkotikami. preto je veľmi dobre možné, že skupina, o ktorej sme hovorili, získava prostriedky k financovaniu „neexistujúceho“ výskumu UFO práve takýmto spôsobom, kedže nemá prístup k legálnym príjmom.

Ďalším možným finančným zdrojom môžu byť veľké nadnárodné korporácie, ktoré dúfajú v závratné zisky plynúce z vývoja vychádzajúceho z prístupu k mimozemským technológiám. Práve na túto možnosť upozorňuje konanie „Muža s cigaretou“, šedej eminencie seriálu, ktorý hlási prezradenie dokumentov svojim partnerom v rôznych krajinách sveta. Bez ohľadu na to, či je skupina pre utajovanie UFO financovaná nelegálnou činnosťou alebo tajnými subvenciami nadnárodných koncernov, nemôže existovať bez vedomia a spolupráce s armádnymi a spravodajskými zložkami, ktoré týmto spôsobom porušujú prísahu, ktorá ich zaväzuje rešpektovať ustanovenia ústavy.

Pokiaľ je teda spomínaná skupina naozaj zložená z takých zlovestných osobností, aké reprezentuje postava „Muža s cigaretou“, musíme sa tiež pozastaviť nad tým, aké sú skutočné motívy ich činnosti. V jednej z epizód „Muž s cigaretou“ s Mulderovou zbraňou pri hlave prezradí, že nemá rodinu, ani moc, a že sa „tejto hry zúčastnil iba preto, že jej veril.“ my pri hodnotení pravdivosti jeho výroku nemusíme robiť totožné, keďže sa môže celkom dobre jednať o skupinu, ktorá sa usiluje získať absolútnu moc v podobe akejsi „kryptokracie“. Môžeme zvažovať aj úvahu o tom, že neveľké oddiely prívržencov tejto doktríny môžu byť už teraz vyzbrojené supertechnológiou získanou z vraku UFO a sú v stave neutralizovať konvenčné a nukleárne sily na celom svete.Ako posledná možnosť existuje predstava, že táto skupina je manipulovaná prišelcami z vesmíru. Môžeme si teda ešte raz položiť otázku, či ide o opatrenie, ktoré má udržať všetko, čo sa týka ICH činnosti na Zemi v tajnosti, alebo ide o akýsi spolok „kozmických zradcov“, ktorí sa sprisahali s mimozemskými votrelcami proti záujmom ľudstva na našej vlastnej planéte?

aktualizácia: 07.02.2017 | počet zobrazení: 1690

počet prístupov od 10.02.2007: 716582
počet prístupov dnes: 42