Publikácie

"Podivná žatva"

Podivná žatva new

Prvým filmom o týchto dramatických a znepokojivých udalostiach bol televízny dokument Lindy Moulton-Howeovej, absolventky Stanfordskej univerzity v Connectitutu v odbore masovo-komunikačných prostriedkov, ktorá sa postupne profilovala na experta číslo jeden vo výskume mutilácií. „Podivná žatva“ /Strange Harvest/ z roku 1980 predstavovala šokujúce odhalenie mrzačenia dobytka pred zrakmi verejnosti, načo o deväť rokov nasledovala kniha „Mimozemská žatva“ /Alien Harvest/ a v roku 1993 pokračovanie predošlého filmu s vynikajúcou štúdiou „Záblesky inej reality“ /Glimpses of Other Realities/. Všetky tieto diela priniesli predovšetkým vyjadrenia odborníkov, menovite z oblasti veterinárnych vied. „Rez na krku kobyly bol vykonaný výnimočné čisto“, spomína si na prvé stretnutie so zmrzačenou kobylou Dr. John Henry Altshuler z Rose Medical Center v Denveri. " Moju pozornosť upútal jemne sčernený okraj rezu, čo vyzeralo, akoby mäso oddelili chirurgickým plameňovým rezačom".

Takáto technológia v roku 1967 ešte neexistovala, ale na tom výpoveď dr. Altshulera v Howeovej filme nekončí: „V priebehu svojej kariéry som vykonal stovky pitiev. Viem, že v tele nemožno vykonať nijaký rez bez krvácania. Ale ani na srsti, ani na zemi sa stopy po krvi nenašli. Nikde. Potom som objavil, že z tela kobyly boli vybraté všetky orgány. Niekto vyňal srdce, pľúca i štítnu žľazu, mediastínum mala úplne prázdne a suché. Ako možno vybrať srdce, aby pritom netiekla krv? Ktosi vybral neuveriteľným spôsobom vnútorné orgány a nevytiekla pritom ani kvapka krvi.“

„Váš dokument o mrzačení dobytka znepokojil určitých ľudí vo Washingtone a tí si neželajú, aby tieto znetvorenia boli nejako spájané s UFO“, prehlásil zvláštny agent Richard Doty z US Air Force na adresu Lindy Howeovej. Vládne a vojenské kruhy však neodhadli situáciu dobre, keď sa rozhodli ďalej držať celú záležitosť v tajnosti. V roku 1985 americká organizácia ICUFON pod vedením nedávno zosnulého Colmana S. von Keviczkého rozoslala svoje dokumenty a správy týkajúce sa mrzačenia dobytka senátorom a kongresmanom Spojených štátov. K zásielke pripojili list tohoto znenia:

„Od roku 1967 dodnes žiadna z inštitúcií privolaných k vyšetrovaniu vo veci mrzačenia dobytka nezískala odpoveď na otázku o pôvode tohoto javu. Príčiny, motívy, pôvod i ciele tejto zvláštnej a kriminálnej tajnej činnosti proti životným záujmom USA ostávajú aj naďalej neznáme.“

V odpovedi na tento list senátor Thomas J. Manton Colmanovi von Kevitzkému napísal:

„Ďakujem Vám za Váš list a priložený materiál o mrzačení zvierat a hrozbách, ktoré z neho plynú. Po prečítaní Vášho memoranda som sa ďalej informoval, čím som si len potvrdil stanovisko aké zastávate a zaujali ma i Vaše závery. Sľubujem, že budem pamätať na Vaše informácie v čase, kedy budeme prejednávať prezidentov plán Strategickej obrannej iniciatívy /SDI/ na pôde Kongresu.“

FBI PREJAVUJE ZÁUJEM

Dňa 30. apríla 1979 sa v americkom Albuquerque uskutočnila k tejto téme odborná konferencia pod záštitou senátora Harrisona Schmidta a generálneho prokurátora Spojených štátov R.E. Thompson. Počas akcie senátor Schmitt ubezpečil prítomných, že FBI bude koordinovať svoj postup v prípadoch mrzačenia dobytka. S odstupom času však možno úsilie FBI sotva považovať za dostatočné, keďže už v roku 1980 jej predstavitelia predložili 297 stránkovú správu, v ktorej úplne nezmyselne tvrdili, že mrzačenie zvierat spôsobujú šelmy. Podľa policajných patológov bolo možné neprítomnosť krvi vysvetliť tým, že neprítomnosť krvi je spôsobená časom, počas ktorého zvieratá ležali na zemi bez povšimnutia /?!/ a ich smrť bola zapríčinená parazitmi…Nečudo, že táto správa pobúrila nielen štátnych vyšetrovateľov, miestnych šerifov, ale predovšetkým farmárov, ktorí začali strážiť svoje pozemky i dobytok zo strelnými zbraňami v rukách.

Ďalší z účastníkov sa sústredili na skutočnosť, že tieto zlovestné zločiny nie sú až také zriedkavé. Dôstojník štátnej polície v Novom Mexiku Gabriel Valdez z Dulce potvrdil, že on sám vyšetroval prípady mutilácie deväťdesiatich kusov hovädzieho dobytka a šiestich koní v období troch rokov. Aj na základe vlastných skúseností prišiel k záveru, že tieto prípady nemôžu byt dielom obyčajných dravcov z dôvodu presných a čistých rezov. Pri prehliadke jednej kravy dokonca objavil v pôde odtlačené stopy troch predmetov rozmiestnených do trojuholníkovej formácie, akoby tu pristál akýsi objekt, ktorý zviera sledovalo a opäť zosadol na mieste, kde zviera usmrtil. Pri stopách sa našla žltá olejovitá substancia, trávnatý porast bol spálený a radiácia ďaleko prevyšovala normálne hodnoty rádioaktívneho pozadia pôdy.

DODDOVE PÁTRANIE

Známy britský bádateľ paranormálnych javov a bývalý policajný seržant Anthony Dodd z grófstva North Yorkshire dokumentoval prípady mutilácie dobytka aj na území Britských ostrovov, kde boli podobným spôsobom mrzačené kone, hovädzí dobytok, ako aj lesné zvieratá. Boli im odstránené pohlavné orgány, na ich mŕtvych telách sa našli okrúhle a hlboké rany bez akýchkoľvek stôp po krvi, chýbali tiež oči, jazyky a hlavy, pričom v niektorých prípadoch došlo k čiastočnej preparácii časti kostier. V početných prípadoch boli vnútorné orgány nepochopiteľné odstránené cez malé otvory v telách obetí, U malých prežúvavcov /ovce a kozy/ boli v hlavách zvierat pozorované otvory s rozmermi 2,5 cm, cez ktoré bol doslova vysatý ich obsah.

V novembri 1993 prišlo z východného pobrežia Anglicka viacero hlásení o mutilácii ovcí i jahniat. Všetky telá mali spoločný jeden znak – malý otvor v lebke, ktorým bol bez stopy odstránený mozog a predĺžená miecha. Ako sa po týchto zlovestných udalostiach dalo očakávať, farmári sa ozbrojili a vytvorili patroly, aby strážili svoj majetok. Iní dali prednosť fotoaparátom a videokamerám, ale všetci boli pripravení na útok dovtedy neviditeľných dravcov. Inštalované boli aj infračervené fotoaparáty, ktoré mali snímkovať všetko, čo sa dostane do zorného poľa ich objektívov. V jednu noc sa aparáty spustili celkovo trikrát. Ráno objavili na poli mŕtve tela, aj keď farmári strážiaci tej noci nič podozrivé nezbadali. Po vyvolaní filmov bol na fotografiách zachytený iba akýsi nezreteľný biely obláčik na tmavom pozadí. Jeden zo strážcov zase tvrdil, že jeho hodinky sa zastavili o 4:30 a od tej chvíle prestali fungovať.

Záhada mutilácie ďalej pretrváva.

Dr.Miloš Jesenský

aktualizácia: 13.05.2024 | počet zobrazení: 1495

počet prístupov od 10.02.2007: 717234
počet prístupov dnes: 127