Táto časť predstavuje plynulé pokračovanie predchádzajúcej, kedy sme svedkami únosu amatérskeho bádateľa UFO Maxa Feniga z paluby lietadla vo výške 29 tisíc stôp, ktoré sa odohráva počas 9 minút chýbajúcich na palubných časomierach a všetkých hodinkách obetí havárie.
Skôr ako si niečo povieme o analogickom druhu únosu z paluby lietadla,
ocitujeme časť už spomínanej správy vyšetrovacej komisie CAA, ktorá
ukazuje aké problémy so sebou analýza podobnej kauzy prináša:
„Bolo zistené, že na základe neobvyklej povahy prípadu možno len
špekulovať o možnostiach, keď už boli vyčerpané všetky vyšetrovacie
cesty. Je nad všetku pochybnosť, že objekt videli obaja piloti a že bol
dosť dôležitý, aby o ňom podali hlásenie. Bohužiaľ povaha a identita
zostávajú neznáme. Skupine neprísluší špekulovať o mimozemských
aktivitách, nech už by to bolo akokoľvek fascinujúce, to však je úlohou
tých, ktorí sa o to zaujímajú. Zrejmé je správne povedať, že takmer
všetky neobvyklé pozorovania možno pripočítať širokému spektru známych
prírodných javov. Existujú však aj také, ktoré vzdorujú všetkým
vysvetleniam, čo samozrejme poskytuje živnú pôdu všetkým, ktorí sú
presvedčení, že tam vonku sa "niečo deje“.
Po podrobnom rozbore najrôznejších hypotéz skupina dospela k záveru, že bez ďalších známok, ktoré by mohli objekt identifikovať alebo vysvetliť, nemožno stanoviť jeho príčin alebo s ním spojené riziko podľa normálnych kritérií pre správy o prípade. Prípad preto ostáva neobjasnený." Kľúč k zápletke sedemnástej a osemnástej epizódy predstavuje nepochybne zvláštna udalosť, ktorá zasiahla do života amerického prezidenta, ktorý prevzal úrad po svojom predchodcovi Eisenhowerovi. Výskumy španielskeho bádateľa Salvatora Freixeda sú v tomto smere natoľko šokujúce, že v mnohom pripomínajú zápletku z vedecko – fantastickej literatúry. Napriek tomu, mnoho indícií hovorí o tom, že jeho predstavy sú nielen prijateľné, ale aj pravdivé.
Podľa Freixeda doručil Kennedymu už niekoľko dní po inaugurácii akýsi William Brode fascikel strojopisných hárkov na ktorých popisoval, ako bol niekoľko rokov predtým unesený do UFO z paluby lietadla. Táto udalosť sa malo odohrať 13. júna 1956. Brodie nasadol na palubu osobného lietadla DC-3 Piedmontských aerolínií, ktoré letelo z Fayetteville v severnej Kalifornii do Lousville v Kentucky. Už tridsať minút po štarte sa na palube odohrali tri zvláštne veci. Dvadsaťdva cestujúcich na palube malo pocit, akoby lietadlo zavislo nehybne v povetrí a pocítili potrebu spánku, ktorej bolo iba veľmi ťažké odolať. V tom istom čase sa rozľahol na palube krik Williama Brodieho, ktorého napriek jeho úsiliu presúvala akási neviditeľná sila nezadržateľne v smere kabíny pilotov, meter pred ňou však zastal a potom ho vymrštilo cez dvere do voľného priestoru. Po chvíli sa objavil kapitán, ktorý dvere s pomocou stewardky opäť zavrel. Všetko bolo veľmi podivné a pripomínalo to absurdnú situáciu zo sna. Neskôr sa všetko v opačnom poradí zopakovalo, pričom sa všetci cestujúci nachádzali stále pod vplyvom akejsi zvláštnej letargie, až do momentu, kedy lietadlo začalo pokračovať v lete, akoby sa nič zvláštneho nestalo.