Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského  [04x20] Opičie deti (Small Potatoes)

[04x20] Opičie deti (Small Potatoes)

X Files – epizóda 04×20

V časti, ktorej nechýba nádych čierneho humoru odchádza Mulder a Scullyová do malého mestečka na úpätí Appalačských hôr, ktoré sa v poslednej dobe stalo vďaka bulvárnej tlači známe ako rodisko „opičích detí“ – novorodencov s rudimentárnym chvostíkom. Jeden z posledných prípadov predstavovala novorodenec slobodnej matky Amandy Nelligenovej, ktorá ho mala – podľa vlastných slov s hrdinom filmovej trilógie „Hviezdnych vojen“ – s Luke Skywalkerom!

Aj keď sa zo Skywalkera neskôr vykľuje Eddie van Blundht, záhada ostáva. Tento muž, ktorému bol v minulosti amputovaný chvostík v podobe predlženia kaudálnych stavcov kostrče má totiž výnimočnú vlastnosť brať na seba podobu iných ľudí, obvykle manželov a priateľov nič netušiacich žien s ktorými potom spáva. Tieto milostné avantúry mu umožňuje zvláštne vyvinuté podkožné svalstvo /mm. subcutanei/, ktoré je schopné formovať povrch tela podľa žiadanej predlohy.

Aj keď sa neskôr ukáže, že van Blundht bol skutočne otcom piatich detí rôznych matiek /obšťastniť Scullyovú sa pokúša v prestrojení za Muldera a len tak-tak sa mu to nepodarí !/, rozzúrení manželia obvinia zo zneužívania svojej profesie gynekológa svojich lepších polovičiek Dr. Altona Pugha, ktorý mal previesť ich umelé oplodnenie a obávajú sa, že tak nekonal iba pipetou.

A to je moment, pre ktorý existuje reálna situácia.

aktualizácia: 24.01.2017 | počet zobrazení: 1177

počet prístupov od 10.02.2007: 709175
počet prístupov dnes: 29