Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského  [01x22] Roland (Roland)

[01x22] Roland (Roland)

X Files – epizóda 01×22

Mulder a Scullyová vyšetrujú vraždy dvoch vedcov doktora Surnowa a doktora Keatsa z výskumného strediska v Colsone /Washington/, ktorí sa zapodievali vývojom prúdových motorov. Stopy zločinov nepochopiteľne vedú k mentálne postihnutému Rolandovi Fullerovi.

Z deja sa postupne dozvedáme, že jeden z bádateľov – Arthur Grable – ktorý bol zvaraždený ako prvý, udržuje psychické spojenie so svojím retardovaným bratom – jednovaječným dvojčaťom Rolandom prostredníctvom svojho mozgu uloženého v kontajneri při teplote tekutého dusíka.

Najskôr niečo o metóde zmrazovania. Už v roku 1965 naznačil fyzik a biológ profesor Robert C. Ettinger spôsob, ako možno ľudské telá uchovávať pri teplote mínus 196°C tak, aby skladovateľnosť živých buniek organizmu bola pri teplote tekutého dusíka prakticky neobmedzená.

Profesor Ettinger sa pritom domnieval, že v budúcnosti nebudú ľudia spaľovaní v krematóriách alebo pochovávaní do zeme napospas červom, ale hlboko zmrazené telá budú v špeciálnych kontajneroch očakávať deň, keď ich postupne sa vyvíjajúca lekárska veda dokáže prebrať k životu. Táto myšlienka sa už dávno začala realizovať v praxi v USA, i keď je potrebné povedať, že pri ceste za úspešným rozmrazením „nebožtíkov“ je potrebné prekonať nemalé problémy.

Napriek nim sa rozhodol v roku 1967 prerušiť svoj život americký profesor james Bedford, ktorý zomieral na leukémiu. V testamente vyjadril vôľu, aby precitol v dobe, kedy bude možné jeho chorobu liečiť. Lekári mu v stave klinickej smrti vstrekli do cievneho systému antikoagulačný prípravok a masírovali srdce, aby zásobovalo naďalej mozog krvou. Potom jeho telo napojili na aparatúru plniacu funkcie srdca a pľúc, zmrazili na teplotu na teplotu 8°C, krv nahradili špeciálnym glycerínovým roztokom a pomocou suchého ľadu znížili teplotu na –79°C. Takto pripravenú „múmiu“ umiestnili do kontajnera pri teplote kvapalného dusíka.

Tento prvý experiment presadil u viacerých vedcov slogan „Freeze, Wait, Reanimate“ /Zmraziť, čakať a vzkriesiť/ a príklad prof. Bedforda nasledovalo odvtedy už niekoľko stoviek záujemcov. Počet čakateľov ochotných zaplatiť astronomick čiastky za vieru v budúce vzkriesenie v „ľadových mauzóleách“ pritom neustále narastá. Isté je,že po zvládnutí tejto futuristickej technológie vyvstanú pred ľudstvom ďalšie možnosti, ktoré však nemusia byť vždy len prínosom.

„Kto domyslí túto utopickú myšlienku do konca, uvidí aj hroznú vidinu armády zmrazených vojakov, ktorí budú podľa potrieb vojny rozmrazení“, napísal v roku 1968 známy švajčiarsky publicista Erich von Däniken. Naozaj príšerné vidiny …

Gramble podľa všetkého dosiahol po smrti vyšší stav vedomia, nezávisle od biologickej kvality a stupňa uchovania svojho hibernovaného mozgu, ktoré mu umožnilo doslova naprogramovať Rolanda až k vražde. Profesor Hamilton, jeden z vášnivých obhajcov teórie protonácie, veriaci v existenciu jednotného informačného poľa, ktoré nás obklopuje, tvrdí, že každý jedinec ešte počas svojho života odovzdáva do protonácie energetickú informáciu. Protonácia potom aj po smrti subjektu zachováva verný energetický odtlačok osobnosti spolu s kódmi jeho životných aktivít. Je prirodzené, že sa v protonácii nachádzajú i odtlačky negatívnych osobností. tie môžu pod svoju kontrolu dostať i vedomie žijúceho človeka, najmä ak ide o osobu s retardovaným vedomím a navyše geneticky takmer identickú ako sme to videli v tomto dieli Aktov X.

aktualizácia: 06.02.2015 | počet zobrazení: 1539

počet prístupov od 10.02.2007: 712343
počet prístupov dnes: 150