Novinky

[ späť ]
Novinky

Súvisiace články: 281 - 290 / 405

[01x18] Premeny (Shapes)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1562]
X Files – epizóda 01×18 – náhľad

V tejto časti odchádza nerozlučná dvojica agentov do indiánskej rezervácie v Montane, aby vyšetrila vraždu spôsobenú človekom – vlkolakom. Táto epizóda nezaprie inšpiráciu filmami s hororovou tématikou. Scenáristka Marilyn Osbornová však prišla s ničím originálnym – s legendou Veľkého Manitua, ktorá na rozdiel od toho, čo sme v mladosti čítali v mayovkách, reprezentuje zlého ducha, schopného meniť mužov na krvilačné vlčie beštie. Aby to vyzeralo uveriteľnejšie, Mulder sa odvoláva na fiktívnu expedíciu Lewisa a Clarka, ktorí vraj popísal indiánskych mužov, meniacich sa vo vlkov.

viac…

[01x17] Zázračný Samuel (Miracle Man)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1621]
X Files – epizóda 01×17 – náhľad

Mulder a Scullyová riešia spletitý prípad mladého liečiteľa Samuela, ktorý podľa všetkého používa silu svojej viery tak pre dobro, ako aj zlo. I keď sa v závere dozvedáme, že údajne obete „zázračného Samuela“ v skutočnosti zomreli na otravu kyanidmi, ktoré im v nápoji podal liečiteľov asistent „zmŕtvychvstalý muž“ Leonard Vance, ostáva za príbehom niekoľko znepokojivých otázok. Pokiaľ totiž budeme v rámci teórie o paramagnetizme považovať ľudský organizmus za energetický systém, ktorého choroby možno liečiť dotykom ruky, znamená to azda, že ho môžeme takýmto spôsobom aj poškodiť?

viac…

[01x16] E.B.E. (E.B.E.)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1560]
X Files – epizóda 01×16 – náhľad

V časti nazvanej okrídlenou skratkou pre mimozemské formy života zisťujú Mulder a Scullyová podivné okolnosti sprevádzajúce zostrelenie UFO v Iraku. Neznámy objekt sa zrúti na iracko – tureckej hranici a jeho vrak je tajne prevezený do USA. Vláda však túto skutočnosť popiera. Skúsme sa teraz pozrieť, či je vôbec niečo také možné. Pre príklad naozaj nemusíme chodiť ďaleko. namiesto Iraku navštívime Irán, kde sa v noci z 18. na 19. augusta 1976 odohral zaujímavý vzdušný útok.

viac…

[01x15] Mladý srdcom (Young At Heart)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1548]
X Files – epizóda 01×15 – náhľad

V tejto epizóde Mulder zisťuje, že úkladný vrah John Barnett, ktorého kedysi za tragických okolností zatkol sa vrátil a vyhráža sa ďalšími zločinmi. A to aj napriek tomu, že je už štyri roky prehlásený za mŕtveho. Vyšetrovanie privedie dvojicu agentov k osobe doktora Ridleyho, ktorý vystavil Barnettovi falošný úmrtný list. O doktorovi bolo známe, že experimentoval so zastavením procesu starnutia na ľuďoch. Barnett bol Ridleyovým posledným „pokusným králikom“, ktorému amputoval poranenú ruku a za použitia buniek mloka mu vyklonoval novú.

viac…

[01x14] Lazarus (Lazarus)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1478]
X Files – epizóda 01×14 – náhľad

Počas bankovej lúpeže sa dostanú agenti FBI do prestrelky. V nej Dana Scullyová zastrelí lupiča Warrena Dupreho, ktorý predtým zasiahne jej dávneho priateľa a kolegu Jacka Willisa. Lupič na stanici prvej pomoci zomiera, Willis sa zachráni, ale prejavia sa v ňom kriminálne sklony, také charakteristické pre Dupreho. „Na sále zomreli dvaja muži“, hovorí Fox Mulder. „Jeden z nich sa vrátil. Otázka znie: Ktorý?“

viac…

[01x13] Opačné pohlavie (Gender Bender)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1605]
X Files – epizóda 01×13 – náhľad

Mulder a Scullyová vyšetrujú vraždy troch mužov a dvoch žien, spáchaných osobou, ktorá vystupuje raz ako žena a raz ako muž. Mulder charakterizuje páchateľa ako „chodiace afrodiziakum“, keďže obete zomierajú na zástavu srdca po nadmernom sexuálnom vzrušení. V úvodných dialógoch tejto časti padli slová o feromónoch. Ide o zložité organické látky so špecifickým pachom, ktoré vylučuje hmyz ako sexuálne vábidlo /motýle/ alebo pre prenos informácií /mravce/. samička motýľa vyprodukuje iba 0,0001 miligramu substancie, z ktorej iba nepatrná časť sublimuje a napriek tomu ovplyvní konanie svojho partnera vzdialeného niekoľko kilometrov. Aj keď stimulácia čuchom patrí v reflexnom oblúku u vyšších cicavcov za najstarší evolučný a najsilnejšídráždivý podnet, nebol „radar lásky“ v podobe feromónov u človeka dokázaný.

viac…

[01x12] Tam za morom (Beyond The Sea)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1609]
X Files – epizóda 01×12 – náhľad

Vďaka svojim parapsychologickým schopnostiam identifikuje väzeň Luther Lee Boggs nebezpečného páchateľa a svojho bývalého komplica. Ak teraz ponecháme bokom fakt, že Mulder a Scullyová spolupracovali práve s Boggsom odsúdeným na trest smrti, môžeme konštatovať, že mimozmyslové vnímanie /ESP, Extra Sensory Perception/ bolo naozaj využívané v bývalom ZSSR, USA, Poľsku, Bulharsku a Holandsku.

viac…

[01x11] Oheň (Fire)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1667]
X Files – epizóda 01×11 – náhľad

Mulder a Scullyová sa stretávajú s Cecilom Livelym, vrahom, ktorý dotykom ruky vyrába zo svojich obetí doslova horiace pochodne. V jeho konaní sa spája úchylka pyromana, muža postihnutého chorobou podpaľačstva a parapsychologická schopnosť pyrokinézy, teda emisie plameňov z tela na okolie.

viac…

[01x10] Eva (Eve)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1576]
X Files – epizóda 01×10 – náhľad

V tejto časti sa stávame svedkami záhady dvoch vrážd. Za úplne identických okolností totiž prídu o život v Kalifornii a Connecticute dvaja muži v sprievode svojich osemročných dcér. Počas vyšetrovania sa Mulder zoznámi s informáciami o "Projekte Lichtfield“ pozostávajúcom z pol stovky eugenických programov, ktoré privedú na svet Adamov a Evy, ženské a mužské exempláre identických ľudských bytostí.

viac…

[01x09] Padlý anjel (Fallen Angel)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1504]
X Files – epizóda 01×09 – náhľad

Mulder a Scullyová pátrajú po mieste katastrofy UFO, ktorá je utajovaná. Nad lesom pri mestečku Townsend vo Wisconsine havaruje cudzia kozmická loď, ale vojenský veliteľ tvrdí, že radary zaznamenali iba prelet meteoritu. Krátko nato armáda v rámci „Operácie Falcon“ evakuuje celú oblasť na základe fámy, že je zamorená priemyselným toxickým spádom. „Ako mám vyvrátiť lži, ktoré sú potvrdené úradným razítkom?“, pýta sa Mulder pri svojej obhajobe pred komisiou: Jednou z takýchto lží bolo i tvrdenie amerických oficiálnych miest, ktoré v roku 1969 prehlásili, že ukončili výskum UFO. S odvolaním sa na „Akt o slobode prístupu k informáciám“ sa americká verejnosť obrátila formou petície k odtajneniu dokumentov o UFO.

viac…
Súvisiace články: 281 - 290 / 405

počet prístupov od 10.02.2007: 717241
počet prístupov dnes: 134