Publikácie

[ späť ]
Publikácie  Akty X Dr. Jesenského

Súvisiace články: 91 - 96 / 96
Prvá strana Predošlá strana 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšia strana Posledná strana

[01x05] Tiene (Shadows)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1646]
X Files – epizóda 01×05 – náhľad

V tejto epizóde obaja agenti odhaľujú pozadie nezvyčajných vrážd, ktoré spáchala neviditeľná sila chrániaca mladú sekretárku Gravesovej spoločnosti Lauren Kyteovú. Mŕtvoly obetí majú vnútorné orgány doslova rozdrvené na kašu bez viditeľného vonkajšieho zranenia a telá vykazujú zvyškový elektromagnetický náboj, takže sa Mulder už od počiatku domnieva, že v tom musí mať prsty poltergeist.

viac…

[01x04] Čert z Jersey (The Jersey Devil)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1685]
X Files – epizóda 01×04 – náhľad

„Diabol z Jersey“ v podaní scenáristu má však bližšie k populárnej predstave o „snežnom mužovi“ ako ku tradičnému monštru, ktoré kedysi budlo paniku medzi obyvateľstvom jedného z federálnych štátov. Hlásenia o stretnutiach so „snežnými ľuďmi“ prichádzajú z mnohých miest našej planéty. Vyskytujú sa predovšetkým v Číne, USA, Kanade, Afrike a Rusku, ale pozorovali ich dokonca aj v Austrálii a v Škótsku. Popisy sa síce v drobných detailoch líšia, avšak svedkovia sú presvedčení, že naozaj videli niečo z mäsa a kostí, niečo čo nebolo ani človek, ani zviera, ale čosi medzi tým. Nech už však ide o yettiho z himalájskych vysokohorských údolí, sasquatcha zo Skalistých hôr, bigfoota zo severozápadu USA, almastyho na Kaukaze alebo pakistanského barmanua, majú tieto zvláštne tvory prakticky rovnaký vzhľad. Ide o humanoidov veľkého vzrastu s hlavou akoby vrazenou medzi ramená, pokrytých hustou ryšavou alebo hnedou srsťou, s odporným zápachom, ktorí sa rýchle pohybujú. Ide o tvory s veľmi diskrétnym správaním, ktoré sa zďaleka vyhýbajú stretnutiu s človekom, chovajú sa nenápadne a žijú v odľahlých, zväčša ľudoprázdnych oblastiach. pri hodnotení ich existencie sa moderná veda /a nielen ona/ dostáva do značných rozpakov. Veď čo má vlastne aj urobiť s týmito tvormi, ktoré môžu patriť k nejakej vývinovej vetve človeka? Pokus odpovedať na túto otázku prináša podľa expertov Pierre Affreho a Erica Jolyho iba širší okruh ďalších otáznikov: Strčiť ich do rezervácií ako Indiánov? Umiestniť ich do zoologických záhrad, tak ako sme to urobili s gorilami a orangutanmi? Alebo im dokonca priznať ľudské a ted aj občianske práva?

viac…

[01x03] Informačný kanál (Conduit)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1661]
X Files – epizóda 01×03 – náhľad

Mulder a Scullyová analyzujú okolnosti únosu Ruby Morrisovej v Sioux City /Iowa/ mimozemšťanmi a podivné schopnosti jej brata, ktorý zapisuje na papier zdanlivo nezmyselné číselné série. Z nich neskôr v centrále FBI identifikujú supertajný kód satelitný kód satelitného prenosu agentúry národnej bezpečnosti, čo spôsobí vo Washingtone zdesenie. Ruby Morrisová, ktorá za dramatických okolností zmizla z kempu pri jazere Okobogee, charakterizovaného Mulderom ako „horúca pôda pre UFO“, bola nepochybne obeťou únosu do vesmíru.

viac…

[01x02] Hniezdo (Squeeze)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1751]
X Files – epizóda 01×02 – náhľad

Mulder a Scullyová prenasledujú mutanta Eugene Toomsa, ktorý sa vždy po troch desaťročiach preberá z anabiózy, aby spáchal vraždu a zmocnil sa pečene svojej obeti, ktorú vzápätí pojedá. Stav, ktorý umožňuje Toomsovi perzistovať po celé desaťročia ma nájbližšie k biologickému termínu hibernácie, nazývanej tiež anabióza. Aká je vlastne jej podstata?

viac…

[01x01] Muž z Pentagonu (Deep Throat)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1646]
X Files – epizóda 01×01 – náhľad

V ďalšej časti sa Mulder a Scullyová odoberú na základe informácií „Muža z Pentagonu“ do Idaha, aby objavili príčiny miznutia vojenských skúšobných pilotov v súvislosti s nočnými preletmi UFO nad základňou Ellen Air Force. Mulder je naviac presvedčený, že vláda testuje v tejto oblasti lietadlá konštruované na základe mimozemskej technológie. Táto časť bohato čerpá z možností aké jej poskytuje zložitý fenomén UFO. počas deja viackrát padne zmienka o slávnej katastrofe v Roswelli v roku 1947 a náhodný nie je ani tvar zobrazených lietajúcich objektov, ktoré nápadne pripomínajú trojuholníkovité UFO pozorované a filmované od novembra 1989 do februára 1990 nad územím Belgicka.

viac…

[01x00] Pilotný príbeh (Pilot)

[Pridané: 15.11.2007 | počet zobrazení: 1679]
[01x00] Pilotný príbeh (Pilot)
X Files – epizóda 01×00 – náhľad

Agentku Danu Scullyovú pridelia k agentovi Foxovi Mulderovi, aby dohliadala na jeho metódy pri vyšetrovaní neobjasnených rípadov FBI. ich prvou spoločnou akciou sa stáva pokus objasnenie série záhadných úmrtí niekoľkých stredoškolákov, torú otvára únos dievčaťa objaveného až ako mŕtvolu v horách everozápadného Oregonu a s dvoma zvláštnymi škvrnami na zápästí. Pilotný príbeh naviac začína upozornením, že dej bude vychádzať zo skutočných udalostí. O tom však môžme celkom pokojne pochybovať, hoci fenomén únosov do UFO /abdukcia/ má svoje reálne, i ked doposiaľ veľmi málo známe pozadie.

viac…
Súvisiace články: 91 - 96 / 96
Prvá strana Predošlá strana 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšia strana Posledná strana

počet prístupov od 10.02.2007: 716589
počet prístupov dnes: 49