Nálepky

[ späť ]
Nálepky  Paranormálne javy

Súvisiace články: 1 - 10 / 18
Prvá strana Predošlá strana 1 2 Ďalšia strana Posledná strana

Ztraceni v horách

[Pridané: 17.02.2024 | počet zobrazení: 128]
Ztraceni v horách

Otevřenítéto knihy a nebezpečný výstup do hor mají jedno společné: oboje podnikáte na vlastní riziko. Na jejíchstránkách vykonáte vzrušující, často až děsivou výpravu za temnými tajemstvímiTater a Babí hory. Předvašimaoči­maožijí bizarní, dodnes nevyřešené zločiny a tragédie, zlověstnépřízraky, nečekanáneštěstí, strašidelná zjevení a příběhy, které je lepší nevyprávět. Svědectví očitých svědkůparanor­málníchjevů, jakož i hrozivé legendy zarámované do atraktivní, ale nebezpečné scenérie sněhem pokrytých štítů, kde vedleřídkého vzduchu, zrádného terénu a nevyzpytatelného počasí číhají na návštěvníky hrozby, které ani nepatří do našehosvěta. Pokudsezačtete do těchtostránek, váš pohled na hory už nikdy nebude takový, jakýmbylpředtím.

viac…

Stratení v horách 2

[Pridané: 17.02.2024 | počet zobrazení: 124]
Stratení v horách 2

Otvorenie tejto knihy a nebezpečný výstup do hôr majú jedno spoločné: Oboje podnikáte na vlastné riziko. Neobjasnená kauza zmiznutia chovankýň z viktoriánskeho penziónu v Austrálii, záhadné tragédie v marylandských lesoch alebo dráma Ďatlovovej expedície v uralskom pohorí rozhodne nezaostávajú za mysterióznymi udalosťami v Tatrách, na Babej hore, v Čiernom lese či v Tribeči, takisto spojenými s prejavmi nevysvetliteľných síl. Údajné prízraky, mimozemšťania, pozorovania UFO, časové posuny či portály do iných svetov tvoria už neodmysliteľné kulisy v horských plenéroch týchto príbehov. Budeme teda ďalej pokračovať v pátraní po zahynutých a zmiznutých ľuďoch, ktorých stopy končia v Tribeči a v iných tajuplných pohoriach sveta. A pokiaľ sa začítate do týchto stránok, váš pohľad na hory už nikdy nebude takým, akým bol predtým.

viac…

Stratení v horách

[Pridané: 25.07.2023 | počet zobrazení: 321]
Stratení v horách

Otvorenie tejto knihy a nebezpečný výstup do hôr majú jedno spoločné: Oboje podnikáte na vlastné riziko. Na jej stránkach vykonáte vzrušujúcu, často až desivú výpravu za temnými tajomstvami Tatier a Babej hory. Pred vašimi očami ožijú bizarné, dodnes nevyriešené zločiny a tragédie, zlovestné prízraky, nečakané nešťastia, strašidelné zjavenia a príbehy, ktoré je lepšie nerozprávať. Svedectvá očitých svedkov paranormálnych javov, ako aj hrozivé legendy zarámované do atraktívnej, ale nebezpečnej scenérie snehom…

viac…

Tajemnica siódmego luku

[Pridané: 17.07.2020 | počet zobrazení: 1115]
Tajemnica siódmego luku

To łamigłówka, w której wszystkie elementy są jasne i przejrzyste, ale razem tworzą nieprzejrzystą całość.“ Te słowa napisał Stanisław Lem w swej kultowej powieści sensacyjnej „Katar” i one mogą służyć za motto do tego opracowania, które napisaliśmy po to, by pokazać Czytelnikowi, z jaką ciemną i nieprzejrzystą materią mamy do czynienia. Sprawa to bowiem niesłychana!

viac…

Vlčice, diablice, čarodejnice

[Pridané: 25.08.2010 | počet zobrazení: 1967]
Vlčice, diablice, čarodejnice

Čarodejníctvo vo svojej podstate predstavuje aj na území Slovenska veľmi starobylú tradíciu. Svojimi koreňmi siaha až do úsvitu prehistórie a ľudstvo bude sprevádzať až do chvíle, keď sa v slnečnom svite vedy definitívne nerozptýlia posledné hmly poverčivosti.

viac…

Prípad stonajúceho strašidla

[Pridané: 24.08.2010 | počet zobrazení: 1545]
Prípad stonajúceho strašidla

Stredovekú „reportáž“ o objavení relikvie – Kristovho kríža napísal už v druhej polovici 8. storočia anglosaský básnik Cynewulf, o ktorom dnes veľa nevieme. Literárna veda ho stotožňuje s opátom mercijského kláštora v Peterborough,

viac…

Chupacabras útočia

[Pridané: 03.03.2009 | počet zobrazení: 1606]
Chupacabras útočia

Viac ako storocie vycínajú na karibskom ostrove Portoriko okrídlené príšery „chupacabras“. Invázia hrozivých „kozích upírov“ vyvolala medzi obyvatelstvom takú paniku, že sa otvorene domáha rázneho zákroku úradov. Ich hospodárske zvieratá, predovšetkým malé prežúvavce, sú totiž masovo zabíjané stvoreniami,

viac…

K tajomstvám mám takmer intímny vzťah

[Pridané: 03.12.2008 | počet zobrazení: 1281]
K tajomstvám mám takmer intímny vzťah

Rozhovor s Milošom Jesenským pre portál cez-okno.net

Takzvané paranormálne javy odjakživa zaujímajú ľudí bez rozdielu veku, pohlavia, či povolania. Takmer „osudovým“ koníčkom sa tieto javy stali autorovi knihy s príznačným názvom „Krajina zázrakov – Lexikón magických miest na Slovensku“. Narodil sa na slovensko-česko-poľskom pomedzí v Čadci, vyrastal však vo vidieckom prostredí obce (a dnes už mesta) Krásno nad Kysucou.

viac…

[03x21] Avatar (Avatar)

[Pridané: 04.12.2007 | počet zobrazení: 1755]
[03x21] Avatar (Avatar)

Mulder a Scullyová vyšetrujú podivný prípad svojho priameho nadriadeného – asistenta riaditeľa FBI Waltera Skinnera, ktorý sa počas svojej manželskej krízy stáva podozrivým z vraždy atraktívnej ženy s ktorou sa zoznámil v jednom z washingtonských hotelových barov.

viac…

[03x20] "Z vesmíru" Joseho Chunga (Jose Chung's "From Outer Space")

[Pridané: 04.12.2007 | počet zobrazení: 1734]
[03x20]

Agentka Scullyová poskytne interwiev spisovateľovi Josému Chungovi, ktorý píše knihu o únose dvoch teenegerov – Harolda Lamba a Chrissy Giorgiovej na palubu UFO. Stopa, po ktorej sa agenti pustia v Klass County, vedie vyšetrovanie k rozmanitým záverom.

viac…
Súvisiace články: 1 - 10 / 18
Prvá strana Predošlá strana 1 2 Ďalšia strana Posledná strana

počet prístupov od 10.02.2007: 726193
počet prístupov dnes: 106