Knihy

[ späť ]
Knihy  Stratení v horách

Stratení v horách

strateni-v-horach-zahadne-pripady-a-paranormalne-javy-v-tatrach-a-na-babej-hore

Autori: Miloš Jesenský, Robert K. Leśniakiewicz
Vydal: Naše vojsko, Praha, 2023, 284 strán.

 

Objednanie knihy:

Knihy si môžete objednať na megaknihy

 

Anotácia knihy

Otvorenie tejto knihy a nebezpečný výstup do hôr majú jedno spoločné: Oboje podnikáte na vlastné riziko. Na jej stránkach vykonáte vzrušujúcu, často až desivú výpravu za temnými tajomstvami Tatier a Babej hory. Pred vašimi očami ožijú bizarné, dodnes nevyriešené zločiny a tragédie, zlovestné prízraky, nečakané nešťastia, strašidelné zjavenia a príbehy, ktoré je lepšie nerozprávať. Svedectvá očitých svedkov paranormálnych javov, ako aj hrozivé legendy zarámované do atraktívnej, ale nebezpečnej scenérie snehom pokrytých štítov, kde okrem riedkeho vzduchu, zradného terénu a nevyspytateľného počasia číhajú na návštevníkov hrozby, ktoré ani nepatria do nášho sveta. Pokiaľ sa začítate do týchto stránok, váš pohľad na hory už nikdy nebude takým, akým bol predtým.

Z OBSAHU: * Bez stopy * Defilé zvláštnych tragédií * Príbehy tisíc a jednej smrti * Spadlo to z oblakov* Podivné svetlá na oblohe * Fantómy, dvojníci a horské prízraky * Kniha stratených duší * V oku elektrickej búrky * Smrť nosí uniformu * Len nevinné zomierajú mladé *Diabli a mimozemšťania*Ni­elen na zemi, ale aj vo vzduchu

 

Recenzia knihy:

„Choďte do hôr, odporúča nejeden lekár svojmu pacientovi, aby nazbieral sily, energiu a konečne urobil niečo pre svoje zdravie. Ale ak pred výletom či turistikou zoberiete do rúk knihu Stratení v horách, už nikdy nebudete pozerať na romantickú zeleň, nebotyčnosť štítov a nevinnú bielobu končiarov tak ako dovtedy. Ľadové bystriny sa pretransformujú do vašich zimomriavok. Každý zvuk, zašumenie či prasknutie totiž môže priniesť nebezpečenstvo, ktoré skutočne chodí po horách i po ľuďoch. Slovensko-poľská autorská dvojica, ktorá má na svojom konte už viacero knižných zaujímavostí, sa tentokrát pozrela na Vysoké Tatry a beskydskú Babiu Horu. Veď na obyčajnej vychádzke by nebolo nič zaujímavé, keby sa autori nezamerali na samé nešťastné udalosti, záhadné úmrtia, prírodné živly i mimozemské záležitosti. A veru ich tam za uplynulé roky i storočia bolo, až si čitateľ pomyslí, že našťastie sa o všetkých nezachovali písomné zmienky. Ale nevinné obete hôr také šťastie nemali a neraz platili cenu najvyššiu bez toho, aby si niečo objednali, aby niečo zapríčinili alebo aby si zaslúžili trpký koniec. Mnohé osudy nie sú známe doteraz, ani telá tatranské horstvo ešte nevydalo všetky. Chceme to vôbec vedieť?

Obávam sa, že po začítaní sa do tejto knihy už nedokážete odtrhnúť oči od ďalších a ďalších stránok tajne dúfajúc, že sa všetko na dobré obráti. Ale tu sa nedočítate žiadne rozprávky, preto dobro zvíťaziť nemusí. A ani nezvíťazí. Po stratených v horách ostávajú len slzy, zranenia, smútky a mŕtvoly. Okrem nich aj tajomné chodby, nepreniknuteľné jaskyne, podivné úkazy na oblohe a možné návštevy mimozemských civilizácií. Ak napriek tomu stále máte dostatok odvahy, aby ste sa začítali, možno by ste sa mohli prekonať a zabaliť si túto knihu do ruksaku, ak sa vyberiete poznávať na vlastnej koži Tatry a Beskydy zo slovenskej či poľskej strany. A nech vás nevystrašia niektoré zemepisné názvy ako Diablov trón, Čierne oko či Ťažký štít, lebo dobrodružstvo sa ešte len začína. Záhadné prípady a paranormálne javy v týchto horstvách možno čakajú práve na vás, je len otázkou, či si chcú pripísať ďalšiu obeť alebo odhaliť niektoré zo svojich temných, hrôzostrašných tajomstiev.

Peter Kubica

Pôvodne vyšlo na: https://noveslovo.eu/…ni-v-horach/

 

aktualizácia: 25.07.2023 | počet zobrazení: 320

počet prístupov od 10.02.2007: 726188
počet prístupov dnes: 101