Nálepky

[ späť ]
Nálepky  Knihy

Súvisiace články: 61 - 70 / 121

Po stopách templárov na Slovensku

[Pridané: 05.03.2009 | počet zobrazení: 23600]
Po stopách templárov na Slovensku

7. novembra 2008 sa v bratislavskom „Svete knihy“ konala prezentácia knihy „Po stopách templárov na Slovensku“, ktorú za účasti vydaveteľky Ingrid Majeríkovej zorganizovala agentúra Sharmant. „Krstným otcom“ sa stal moderátor TV Markíza Patrik Herman, ktorý sa na to „vyzbrojil“ mečom. V programe moderovanom Andreou Paulínyovou vystúpila tiež skupina historického šermu Vargar, huslistka Zuzana Paštétová a violončelistka Katarína Kleinová.

viac…

Alžbeta, zvláštna žena

[Pridané: 30.01.2009 | počet zobrazení: 1328]
Alžbeta, zvláštna žena

Životná púť rakúskej cisárovnej Alžbety, ktorú všetci poznajú ako Sissi v stvárnení Romy Schneiderovej z populárnej filmovej trilógie Ernsta Marischku, sa začala ako okúzľujúca rozprávka a skončila ako temná tragédia. Jej osud už takmer poldruha storočia priťahuje a nastoľuje rozmanité

Nálepky: Knihy, Články, Recenzie
viac…

Wunderland 2 - Úder Siegfriedova meče

[Pridané: 19.01.2009 | počet zobrazení: 2424]
Wunderland 2 - Úder Siegfriedova meče

Voľné pokračovanie diela „Wunderland – Mimozemské technológie Tretej ríše“, ktoré doteraz vyšlo v troch českých a dvoch poľských vydaniach prezentuje neobyčajnú kapitolu povojnových rokov viažúcich sa k jednému z najväčších tajomstiev Tretej ríše. Dozviete sa o tajných výskumných základniach nacistických vedcov, ktoré boli obsadené červenou armádou a neskôr využité k početným provokáciám proti škandinávskym štátom.

viac…

Po stopách Ježiša

[Pridané: 17.12.2008 | počet zobrazení: 1543]
Po stopách Ježiša

Kto bol Ježiš z Nazaretu? Možno trochu podivná otázka vzhľadom na viac ako 1500 miliónov veriacich po celom svete je však z pohľadu historickej vedy predsa len namieste. Aké dôkazy a indície hovoria o účinkovaní osobnosti, ktorá stála pri zrode novej dejinnej epochy predznamenajúcej vznik a trvanie

Nálepky: Knihy, Články, Recenzie
viac…

Záhada Vivaldi

[Pridané: 17.12.2008 | počet zobrazení: 1412]
Záhada Vivaldi

Vo Viedni leží na smrteľnej posteli slávny taliansky skladateľ Antonio Vivaldi. Vyslalo ho tam tajné bratstvo Fraternitas Charitatis, aby dokončil pátranie po tajomstve, ktoré koncom 12. storočia odhalili templári v Jeruzaleme.

Nálepky: Knihy, Články, Recenzie
viac…

Po stopách templárov na Slovensku

[Pridané: 29.10.2008 | počet zobrazení: 3309]
Po stopách templárov na Slovensku

Naše rozprávanie, v ktorom vystupujú rytieri v bielych plášťoch s červeným krížom, v ktorom nájdete cvendžanie mečov, hrdinské činy pod orientálnym slnkom i v krajoch zovretých karpatskými lesmi, záhady, ktorými boli rytieri obklopení, vychádza predovšetkým z veľkého rešpektu pred tradíciou.

viac…

In Nomine Mortis

[Pridané: 29.10.2008 | počet zobrazení: 1140]
In Nomine Mortis

Paríž, 1348. Mladý nemecký dominikán Ranulf Higden sa stáva pomocníkom inkvizície v záhadnom prípade, ktorý pobúri Paríž. Aj keď z rodného Kolína odchádza plný očakávania a túžby po vedomostiach, aby sa na slávnej univerzite Západu v meste na Seine venoval štúdiu teológie, jeho plány a nádeje sa hneď

Nálepky: Knihy, Články, Recenzie
viac…

Kysucké Knihobranie 2008

[Pridané: 28.10.2008 | počet zobrazení: 20606]
Kysucké Knihobranie 2008

25. októbra 2008 sa takmer štyri stovky priateľov písaného slova zúčastnili v Čadci na prvom ročníku Kysuckého Knihobrania, aby „ochutnali“ tohtoročnú knižnú úrodu. Spoločne s titulmi „Rozprávky víly Púpavky“ Petra Kubicu a „Exulant, ktorý neodišiel“ Pavla Holeštiaka sa tak prvýkrát verejne odprezentovala aj „Moja láska, Snehulienka“. Úlohy uviesť túto knihu esejí do života sa ujal akademický maliar Ondrej Zimka, ktorý poctil jej autora venovaním originálnej maľby na kameni, nazvanej „Šťastný pozdrav z ostrova Thule“.

viac…

Stratený

[Pridané: 20.08.2008 | počet zobrazení: 1116]
Stratený

Čo by ste robili, keby ste disponovali nezvratným dôkazom, ktorý podkope vieru slúžiacu dvetisíc rokov ako duchovná opora pre milióny ľudí, dokument, po ktorom by sa kresťanský svet zo dňa na deň ocitol v neopísateľnom chaose? Zničili by ste tento kontroverzný dôkaz alebo naopak, zničil by strach z neho samého práve vás?

Nálepky: Knihy, Články, Recenzie
viac…

Moja láska, Snehulienka

[Pridané: 18.06.2008 | počet zobrazení: 2530]
Moja láska,  Snehulienka

Ako možno rozoznať rusalku od amazonky? Prečo víly vstupujú do sveta ľudí? Čo sú relikvie každodenného života? Existuje láska na prvé vynorenie? Čo Šípková Ruženka očakáva po prebudení od svojho nového života? Existujú dnes rytieri z nádeje a princezné z lásky? Ako objaviť cestu do magickej krajiny za zrkadlom? Čo robiť, keď milujete Snehulienku?

Nálepky: Knihy, Fantázia, Eseje
viac…
Súvisiace články: 61 - 70 / 121

počet prístupov od 10.02.2007: 709152
počet prístupov dnes: 6