Knihy

[ späť ]
Knihy  Ženy chcú počuť rozprávky

Ženy chcú počuť rozprávky

kniha – Ženy chcú počuť rozprávky

Bol pre nás raj navždy stratený? Potrebujú muži naozaj rozprávky? Existujú pravidlá pre život s vílami? Možno urobiť interview s rusalkou? Musí Popoluška čakať na svojho princa? Dá sa cestovať prstom po mape? Ako si dohodnúť rande s amazonkou? Čo robiť, keď v bare stretnete Odina? O čom hovoria lovci upírov? Ako sa zaľúbiť do Zlatovlásky?

Autor: Miloš Jesenský
Vydal: Miloš Jesenský 05/2009, 301 strán

Knihu „Ženy chcú počuť rozprávky“ si môžete objednať prostredníctvom mailu: jesensky@jesensky.sk.

Cena: 8,50 € (256Skk) vrátane poštovného a balného.
Spôsob platby: Tatra banka, a.s. pobočka Žilina
Číslo účtu: 261 753 57 09/1100
Poznámka: Do účelu platby napíšte Vaše meno a priezvisko

Anotácia knihy

Jubilejná kniha Miloša Jesenského po roku voľne nadväzuje na čitateľsky úspešnú antológiu „Moja láska, Snehulienka“. V jednom zo svojich príbehov autor prirovnal spisovateľa k potápačovi:
„Ponoriť sa do hĺbky znamená pre tvorcu zobrať na seba podobné nebezpečenstvá ako potápač. Riskuje, že položí otázky, ktorých zodpovedanie si bude vyžadovať naozaj intenzívne sústredenie a neochvejnú disciplínu. Ako spisovateľ som sa už dávno stotožnil s myšlienkou, že pri tvorbe, rovnako ako pri potápaní, môžeme v neznámych hĺbkach zablúdiť a stratiť orientáciu. Ostrý skalný výbežok môže náhle pretrhnúť prívodnú vzduchovú hadicu alebo môžeme príliš rýchlo vyplávať nahor a dostať kesónovú chorobu. A to sú iba niektoré z nebezpečenstiev, ktoré tam dolu na nás čakajú. Keď sa však budeme držať iba blízko hladiny, kam ešte dosiahne slnečný svit, ostaneme iba na povrchu a nikdy neuvidíme nádheru, ktorú nemožno poznať bez toho, aby sme išli do hĺbky. Budeme si musieť počkať na to, až nám to ostatní sprostredkujú. Títo ľudia budú tvoriť – a my im budeme iba ak závidieť.“

Ako si už povšimli recenzenti, autor týchto riadkov určite patrí k tvorcom, ktorí poznajú nielen hĺbku podvedomia, ale neváhajú riskovať, že zablúdia. V publikovaných esejach sa v labyrinte duše nielenže nestratil, ale podobne ako psychoterapeut, či alchymista odďeluje svetlo od temnoty v každom z nás.

aktualizácia: 06.02.2017 | počet zobrazení: 2613

počet prístupov od 10.02.2007: 709157
počet prístupov dnes: 11