Knihy

[ späť ]
Knihy  Moja láska, Snehulienka

Moja láska, Snehulienka

kniha – Moja láska, Snehulienka

Ako možno rozoznať rusalku od amazonky? Prečo víly vstupujú do sveta ľudí? Čo sú relikvie každodenného života? Existuje láska na prvé vynorenie? Čo Šípková Ruženka očakáva po prebudení od svojho nového života? Existujú dnes rytieri z nádeje a princezné z lásky? Ako objaviť cestu do magickej krajiny za zrkadlom? Čo robiť, keď milujete Snehulienku?

Autor: Miloš Jesenský
Vydal: Miloš Jesenský 06/2008, 288 strán

Knihu „Moja láska, Snehulienka“ si môžete objednať prostredníctvom mailu: jesensky@jesensky.sk.

Cena: 8,50 € (256Skk) vrátane poštovného a balného.
Spôsob platby: Tatra banka, a.s. pobočka Žilina
Číslo účtu: 261 753 57 09/1100
Poznámka: Do účelu platby napíšte Vaše meno a priezvisko

Anotácia knihy

Najnovšia kniha Miloša Jesenského predstavuje antológiu, ktorú viac ako súbor textov stojacich na pomedzí esejistiky, fantasy a archetypálnych príbehov možno parafrázou názvu jedného z jeho príbehov označiť za „portolány vnútorného sveta“. Prostredníctvom symboliky prevzatej z rozprávok, mytológie, spirituálnych tradícií, ako aj legiend zo života svätých ponúka fascinujúcu perspektívu sveta, v ktorom sa prelína každodenné s nadprirodzeným, teda sveta, v ktorom môžete opäť spoznať krajinu svojho detstva a žasnúť nad všetkými zázrakmi, akými sme obklopení.

„Nezmyselné a predsa hlboko pravdivé veci. Púpava rastúca cez betón. Pohľad zo studne na hviezdy v pravé poludnie. Milostná mágia, pár kvapiek krvi na bielej vreckovke, zaklínadlá písané prstom na zarosené okno. Kožušina vlkolaka rozprestretá na zemi, ktorú každé ráno prekračujem z postele bosými nohami. Aura, ktorú môžete vidieť u zaľúbených ľudí, keď sa budete len tak túlať ulicami. Modrá krv a červená obloha. Láska ako rozhodnutie.“

Pri čítaní autorovho textu nebudete mať dôvod neveriť vo víly, stretnutia s magickými bytosťami prebývajúcimi medzi nami aj v dobe internetu, klonovania a kozmických letov, či spoznať Popolušku v rade ľudí čakajúcich pri pokladni hypermarketu. Ak je názov knihy vášnivým vyznaním lásky v nemožné, treba povedať, že Miloš Jesenský, tento nostalgický „doktor víl“ hovoriaci jazykom mytológie i psychoanalýzy súčasne, nás o existencii magických okamihov v živote presviedča takmer dokonale. Práve tak, ako obrázky bájnych bytostí, ktorými dávni zemepisci vyháňali prázdnotu zo svojich pergamenových máp a pomaľovaných glóbusov, predstavuje pre nás aj táto kniha výzvu, aby sme sa všetci nad sebou zamysleli a vyháňali prázdnotu zo svojich vnútorných svetov vždy, keď ju tam nájdeme.

Recenzia knihy

Recenzia knihy je dostupná na serveri fandom.sk.

aktualizácia: 06.02.2017 | počet zobrazení: 2595

počet prístupov od 10.02.2007: 720544
počet prístupov dnes: 68