Objavujte iné Slovensko – krajinu záhad a tajomstiev, mysterióznych úkazov, čudesných pamiatok z dávnej minulosti, tajuplných symbolov a nápisov, neprebádaných podzemných priestorov, zakliatych budov, podivných udalostí, z ktorých tuhne krv v žilách! Dozviete sa tragických kliatbach, ktoré opantávajú ruiny starých hradov, o podivných úkazoch v domoch mestských katov, na miestach dávnych tragédií, o pokladoch, ktoré čakajú na objavenie…
Zvony sa nám svojím čarovným hlasom prihovárajú od narodenia až po poslednú cestu… Už sme pozabudli rozumieť ich reči. Naši predkovia vedeli podľa zvukov rozlíšiť, ktorý zvon sa ozýva a čo oznamuje, či niekde horí, či sa niekto porúčal na večnosť alebo či sa treba poberať na svätú omšu.
Kniha, v ktorej sa vzácne spájajú faktografické údaje s duchom legiend, sprevádzaná uchvacujúcimi zábermi autenticky sprítomňujúcimi atmosféru života templárskeho rádu a miesta poznamenané stopami rytierov. Po jej prečítaní sa dostaví pocit čistej myšlienky, že napriek všetkému sme nekonečne spätí s históriou bez podmienky času a priestoru.
Prečo má svätyňa kostolíka v Ludrovej krivé steny a kto je autorom mysterióznych fresiek? Naozaj ho postavili templári a je tam jeden z nich aj s pokladom pochovaný? Kostol Všechsvätých v Ludrovej je opradený záhadami a legendami. Patrí k tým najstarším v oblasti Liptova a takmer 600-ročné maľby vo svätyni k jedným z najkrajších na Slovensku. Ide však skutočne o dedičstvo tajomného rádu templárov?
Ako chutí história? Aké vône šteklili našich predkov, aby siahli po niektorom z vtedajších jedál? Aké chute mali obyvatelia stolíc či žúp Oravskej, Liptovskej, Turčianskej, Trenčianskej, Zvolenskej, z ktorých vzniklo súčasných päť regiónov Žilinského kraja? Koľko ľudí, toľko chutí, zvykne sa hovorievať a v našom kraji treba dodať, že čo dolina, to iná kuchyňa, čo región, to receptov milión.
Kniha mapujúca muzeológiu na Kysuciach, opierajúca sa o staré texty, nálezy a lokality, ktoré dali život celým Kysuciam. Čitateľ sa dozvie, či boli v tomto regióne Slovania a cisárski vojaci, koľko kráľov vstúpilo do povodia rieky Kysuca, aké dokumenty dosvedčujú naše bytie a aké živobytie prevládalo v dobách dávnych až pradávnych.
Alchýmia je dnes považovaná za protovedeckú a filozofickú disciplínu, ktorá kombinuje prvky chémie, fyziky, medicíny, astrológie, sémiotiky, mystiky a umenia., Z tohto dôvodu je zaujímavá predovšetkým pre historikov vedy, či už z pohľadu formovania modernej chémie, farmácie, metalurgie a ďalších príbuzných odborov alebo z hľadiska štúdia symboliky a psychoanalýzy. Aj keď sa v súčasnosti už alchýmia…
Książka, która stanowi kontynuację wydanej w Australii poprzedniej pracy Roberta K. Leśniakiewicza i Miloša Jesenský’ego Tajemnica Księżycowej Jaskini (Cackatoo, 2008), która opowiadała o legendzie Księżycowego Szybu – znanego na Zachodzie jako Księżycowa Sztolnia – Moonshaft. Autorzy opisują przebieg własnych poszukiwań tej tajemniczej formacji, której charakterystykę zawarli w pierwszym tomie swej pracy.
Publikácia Archeológia na Kysuciach vznikla perom archeologičky Kysuckého múzea Mgr. Danky Majerčíkovej a riaditeľa múzea Dr. Miloša Jesenského. „Kniha po prvýkrát prehľadne a na jednom mieste sumarizuje archeologické nálezy z regiónu Kysúc a populárnou formou podáva obraz o vývoji danej oblasti od prvých stôp dávnovekých ľudí až po obdobie novoveku. Rozprávanie ilustrujú početné fotografie archeologických nálezov“, priblížila obsah novej publikácie Danka Majerčíková.
Čo robiť, keď sme sa stratili? Prečo sa musíme vyhnúť vlkovi? Môžu byť so Zlatovláskou starosti? Dá sa žiť so Snehulienkou v manželstve? Ako pozvať do tanca Popolušku? Kto je princ na záchrannej výprave? Ako prebehla svadobná noc Zvieraťa a Krásky? Za čím putovalo dievča so striebornými rukami? V čom spočíva tajomstvo betlehemskej hviezdy?