Publikácia predstavuje prvé komplexné historiografické spracovanie alchýmie na území Slovenska. Autor populárno-vedeckou formou sprístupňuje čitateľovi významné skutočnosti, ktoré rozhodovali o alchymistickom dianí na tomto území a ktoré inšpirovali najvýznamnejších európskych alchymistov k návšteve Slovenska. V kontexte s európskym dianím prezentuje alchýmiu ako hľadanie dokonalosti,
Kniha „Čarodejnice, alchymisti a hľadači pokladov“ podľa Miloša Jesenského nie je ani tak výsledkom dlhého a namáhavého putovania dejinami, ako skôr zápisníkom, ktorý si jej tvorcovia písali na úteku. Hlavným dôvodom tejto cesty bola nepochybne túžba utiecť pred skutočnosťou, v ktorej sme si tak podobní našim predchodcom.
Jubilejná kniha Miloša Jesenského po roku voľne nadväzuje na čitateľsky úspešnú antológiu „Moja láska, Snehulienka“. V jednom zo svojich príbehov autor prirovnal spisovateľa k potápačovi: "Ponoriť sa do hĺbky znamená pre tvorcu zobrať na seba podobné nebezpečenstvá ako potápač. Riskuje, že položí otázky, ktorých zodpovedanie si bude vyžadovať naozaj intenzívne sústredenie a neochvejnú disciplínu.
Voľné pokračovanie diela „Wunderland – Mimozemské technológie Tretej ríše“, ktoré doteraz vyšlo v troch českých a dvoch poľských vydaniach prezentuje neobyčajnú kapitolu povojnových rokov viažúcich sa k jednému z najväčších tajomstiev Tretej ríše. Dozviete sa o tajných výskumných základniach nacistických vedcov, ktoré boli obsadené červenou armádou a neskôr využité k početným provokáciám proti škandinávskym štátom.
Naše rozprávanie, v ktorom vystupujú rytieri v bielych plášťoch s červeným krížom, v ktorom nájdete cvendžanie mečov, hrdinské činy pod orientálnym slnkom i v krajoch zovretých karpatskými lesmi, záhady, ktorými boli rytieri obklopení, vychádza predovšetkým z veľkého rešpektu pred tradíciou.
Ako možno rozoznať rusalku od amazonky? Prečo víly vstupujú do sveta ľudí? Čo sú relikvie každodenného života? Existuje láska na prvé vynorenie? Čo Šípková Ruženka očakáva po prebudení od svojho nového života? Existujú dnes rytieri z nádeje a princezné z lásky? Ako objaviť cestu do magickej krajiny za zrkadlom? Čo robiť, keď milujete Snehulienku?
Księżycowa Jaskinia… legendarna, na wpół sztuczna na wpół naturalna formacja geologiczna licząca sobie ponad 20.000 lat, znajduje się gdzieś na słowacko-polskim pograniczu. Znana od zawsze okolicznym mieszkańcom, została odkryta w 1944 roku, pod koniec Słowackiego Powstania Narodowego przez uczonego I żołnierza, który musiał potem uciekać przed komunistami do Francji, a następnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie ujawnił swe znalezisko światu w latach 60.Czym jest Księżycowa Jaskinia?
Zatiaľčo si stále kladieme otázku o našej jedinečnosti vo vesmíre, existuje množstvo indícií o tom, že Mesiac, náš najbližší kozmický sprievodca mohol viackrát poslúžiť ako priestupná stanica pre bytosti z iného sveta. Kniha prináša unikátne svedectvá astrónomov počínajúc 17. storočí o podivuhodných úkazoch a štruktúrach na jeho povrchu až po svedectvá astronautov, účastníkov lunárnych výprav, ktoré donedávna podliehali prísnemu utajeniu.
Celkovo štvrté a v poradí druhé vydanie doteraz najúspešnejšieho titulu v spoluautorstve s Robertom Lesniakiewiczom o nemeckých tajných zbraniach. Stopy vedú k tajným nacistickým polygónom, laboratóriám a podzemným továrňam v Čechách, na Slovensku a Poľsku. Pátranie po zdrojoch technológie, ktorú sa snažili zdokonaliť Hitlerovi vedci, presahuje možno až za hranice našej planéty
Existuje kliatba faraónov? Pomsta zo záhrobia údajne zapríčinila smrť objaviteľov Tutanchamónovej hrobky a stala sa po roku 1922 predmetom početných diskusií, literárnych, či filmových spracovaní. Kniha je podrobným exkurzom do tejto legendy na základe moderných vedeckých výskumov.